forum.rowerowy.tczew.pl

Rowerzysto! Tu możesz się wypowiedzieć...
Dzisiaj jest 22 sie 2018, 0:46

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 8:03 

EDIT
jutro rano będzie tylko 10-12 stopni w momencie wschodu słońca

Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 23:05 przez Marek, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 17 sie 2012, 9:03 

Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom - nie pojadę chociaż bardzo bym chciał, lecz mam w domu remont, żona idzie jutro do pracy i z dziećmi muszę posiedzieć. Tak więc sorry i życzę udanego wypadu. Czekam na relacje :)

PostZamieszczono: 17 sie 2012, 17:09 

Marcinie - 3mamy kciuki, jak coś się zmieni - to jedź z nami!

A na starcie spodziewam się ok. 10 osób :)
Czy w sam raz na wypad tego typu :D

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Aktualny komentarz synoptyka:
Nad Europą środkową powoli dokonuje się przebudowa pola barycznego oraz pola geopotencjału w całej troposferze. Dwa główne układy baryczne powoli przemieszczają się na wschód. Wypełniający się niż z rodowodem czarnomorskim, po opuszczeniu pogranicza ukraińsko-białoruskiego już znajduje się nad zachodnią Rosją i nadal wypełniając się oddala się na wschód, a wyż znad Skandynawii przesunął się nad północną Rosję. Natomiast jego klin skierowany na południowy zachód zajmuje miejsce ustępującego niżu.

Ale w obszar tego klina nasunęła się z zachodu zatoka z mało aktywnym frontem zokludowanym, związana z rozległym niżem atlantyckim znajdującym się około jednego tysiąca kilometrów na zachód od Irlandii. Mocno rozwarstwione zachmurzenie tego frontu rozciągające się łukiem od Morza Norweskiego aż po Bałkany, obecnie jest nad naszym krajem i dość szybko przesuwa się na wschód. Jest to pierwszy objaw zachodzących zmian w przepływie powietrza nad środkową częścią kontynentu europejskiego.

Za frontem, w osiadającym chłodnym powietrzu, dość szybko rozbudowuje się wtórny ośrodek wyżowy, który nasuwając się znad Niemiec nad Polskę obejmie swoim zasięgiem cały obszar naszego kraju. Niemal w całym kraju ciśnienie zredukowane przekroczy wartość 1020 hPa, a wiatr zmieni kierunek na północno-zachodni i osłabnie. W tej sytuacji, przy małym gradiencie barycznym i dużym zapasie wilgoci zarówno w powietrzu jak i w podłożu, w porze nocnej z powodu wypromieniowania ciepła dochodzić będzie do kondensacji w warstwie granicznej i tworzyć się będą silne zamglenia i mgła, a także chmury warstwowe. Jest to pierwszy objaw przechodzenia od typowo letniej do wczesno-jesiennej pogody.

PostZamieszczono: 17 sie 2012, 19:53 

Na wszelki wypadek jeszcze napiszę to, co niby już dawno oczywiste:

1) jedziemy już za godzinę!

(a nie jutro!!!)

2) zbiórka na start - godzina 1.00 w nocy, Plac JP2

(a nie - o godzinie 2.00!!!)

Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 22:54 przez Marek, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 17 sie 2012, 20:11 
Administrator

Przemku nie zapomnij o wzieciu ze soba zdjec z Warmiaka ;)

PostZamieszczono: 17 sie 2012, 21:49 
Awatar użytkownika

jeszcze dwie godziny.. Gotowi? ;)

PostZamieszczono: 17 sie 2012, 21:53 
Administrator

Powoli zasypiam w oczekiwaniu i nie spieszac sie wkladam rozne rzeczy do sakwy ;P

PostZamieszczono: 17 sie 2012, 22:04 
Awatar użytkownika

nie chce nawet wiedzieć jak my będziemy wyglądać w momencie dojazdu nad morze, wszyscy padna i prześpimy wschód hahah

PostZamieszczono: 17 sie 2012, 22:51 

niekoniecznie zasną - bo niektórzy ambitnie zamierzają uczcić ten rowerowy wschód Słońca - rytualną kąpielą w morzu :D

kurcze pieczone - zabieram tylko małą sakwę i mały plecak, a pakowałem się trzy godziny...

zabrałem m.in. japonki na plażę, okulary do pływania no i naszego ulubionego Chinolka :D

a wszystkie prognozy pogody są nam bardzo korzystne (niebo chyba jednak będzie bezchmurne)

PostZamieszczono: 18 sie 2012, 13:10 

W gronie ośmiu wspaniałych - wyjechaliśmy planowo z Tczewa:
Darek, Krystian, Krzysiek, Marek, Mateusz, Mikołaj, Oskar, Przemek.
Przyjemnie się nam jechało w nocy - zero wiatru, nie za chłodno i nie za ciepło.
Ponieważ nie było żadnych maruderów - w okolice Wyspy Sobieszewskiej przybyliśmy przed czasem, dlatego zrobiliśmy sobie kilkukilometrowy spacer pieszy do naszego celu. Ostatnie 4 kilometry okazały się dość trudne - rowery ciężko prowadziliśmy przez piasek. Okolice lewego brzegu ujścia Wisły nieoczekiwanie okazały się być terenem rezerwatu ochrony przyrody "Mewia Łacha" dzielnie strzeżonego przez grupę ochotników - studentów ubranych w moro, a jeszcze kilka lat temu było to ukryte choć ogólnodostępne dla każdego miejsce. Wyspa Sobieszewska w kilku miejscach zmieniła się nie do poznania - i to na ogół pozytywnie.
A wracając do tematu - Słońce wyszło rano nieco wcześniej niż to wynikało z zapowiedzi astronomicznych. Było czerwoną małą kulą, która błyskawicznie przemieszczała się nad horyzontem - co można było zaobserwować gołym okiem.
Pomysł na Rajd Słoneczny pochodził od Przemka. W rozmowie między uczestnikami okazało się, że nikt z nas nigdy w życiu nie wyruszył na rowerze na dalszy wypad w środku nocy.
Po wschodzie Słońca - poleżeliśmy na mini-plaży wśród głazów: sporo pożartowaliśmy a niektórzy się wykąpali, niektórzy zagrali w Chińczyka, niektórzy nieco pospali. Miejsce było urokliwe i bardzo się nam podobało, ale kilku z nas spieszyło się do domu i więc po godzinie 10.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, spotykając w Długim Polu - inną grupę tczewskich rowerzystów - czyli Asię i Wieśka, Marka Sikorskiego i ich kilku znajomych.

Ostatnio zmieniony 18 sie 2012, 19:11 przez Marek, łącznie zmieniany 2 razy

PostZamieszczono: 18 sie 2012, 14:33 
Awatar użytkownika

było super ;D dzięki wszystkim ;) Zasnąłem na chwilę w wannie i czuje się jak nowo narodzony haha ;D

PostZamieszczono: 18 sie 2012, 14:35 

Oskarze - ale to jeszcze nie jawa, bo ten sen trwa dalej ;P

PostZamieszczono: 18 sie 2012, 14:38 
Awatar użytkownika

ciekawe do której jutro będę spał, a tymczasem czekam na tatę i jadę do parku linowego dobic moją nędzną duszę ;D Sen czy jawa.. ważne, że coś..

PostZamieszczono: 18 sie 2012, 19:27 

fotki porozsyłam jutro rano (za dużo ich nie ma), a to pierwsza a z nich, zrobiona jeszcze przed wschodem :)

Załączniki:
IMGP0809.JPG
IMGP0809.JPG [ 193.22 KiB | Przeglądany 1523 razy ]

PostZamieszczono: 18 sie 2012, 19:28 

Ja już wyspany, właśnie sie obudziłem. :D

PostZamieszczono: 18 sie 2012, 19:35 

Druga grupa klubowiczów czyli: Ja, Asia, Marek S. i gościnnie Ania i Jarek odwiedziała ten sam rejon tylko z drugiej strony ujścia Wisły do morza czy Mikoszewo. Łącznie 13 tczewskich rowerzystów było dzisiaj nad morzem pokonując dysytanas ok. 100 km. Nasz wyjazd rozpoczął się o godz. 10.00, na miejscu docelowym 12.40, powrót 17.00 - 19.50.

Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, 8:52 przez wiechdo, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 19 sie 2012, 7:35 

Kilka fotek z wyjazdu.

https://picasaweb.google.com/1009081660 ... ipNadMorze

PostZamieszczono: 19 sie 2012, 9:25 
Administrator

Zapomnialem wkleic moje:
https://picasaweb.google.com/1103673333 ... directlink

PostZamieszczono: 19 sie 2012, 21:38 

Fotki są bardzo ciekawe i milusie :)
Udało się nam w końcu zrobić fotki w nocy, na których można bez problemu zidentyfikować osobę.

Natomiast fotki mojego autorstwa cierpliwie wysyłam rano każdemu uczestnikowi e-mailem,
ale tylko te, na których znajduje się odbiorca e-maila.

PostZamieszczono: 20 sie 2012, 10:17 

Hej wszystkim ;)
Fotki super, no i te ujęcie wschodzącego słońca, po prostu bomba ;)
W sobotę też byłem na plaży w Kątach Rybackich, oprócz mnie, kąpała się w morzu jeszcze Grupa Rowerowa Trójmiasto, mówię Wam, ostra ekipa, 135km dystansu dziennego tego dnia zrobili. Grupa składała z ok.15 uczestników, obydwojga płci, w różnym wieku.
Niestety w Mikoszewie w drodze powrotnej pożegnałem się z nimi, oni dalej na Prom na Wyspę Sobieszewską, dalej na Gdańsk. Ja na Żuławki, dalej na Lichnowy do Tczewa, tego dnia taka rundka ok. 131km.
Wprowadzam poprawkę, tego dnia z Tczewa bikerów nad morzem było 14 :)
Pozdrowienia ;)
Darek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.