forum.rowerowy.tczew.pl

Rowerzysto! Tu możesz się wypowiedzieć...
Dzisiaj jest 19 sie 2018, 0:42

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 lut 2013, 18:57 

1) osoby, które zamierzają startować w imprezach sportowych MUSZĄ mieć ważne badania od lekarza sportowego na rok 2013. Radzę te badania zrobić najpóźniej w marcu!!!

2) niepełnoletni rowerzyści, którzy mają w planach przekroczenie granicy Polski (Czechy, Niemcy) MUSZĄ mieć dowód osobisty, który obowiązuje w strefie nadgranicznej i tam może być sprawdzany. Dowód osobisty w Europie ma to samo znaczenie co kiedyś paszport. Wyrobienie dowodu nieco trwa. Wniosek radzę złożyć w kwietniu.

3) trzecia sprawa - to moje wymagania. Nie pojedziemy daleko od Tczewa z ryzykiem wystąpienia problemów z zębami. Warunkiem wzięcia udziału jest papierek od dentysty o treści: "Sanacja jamy ustnej" + pieczątka i podpis.
Niekiedy są kolejki do dentysty. Do maja należy tę sprawę załatwić!

PostZamieszczono: 18 lut 2013, 19:34 

Serio z tymi badaniami? Pierwsze słyszę:). Startowałam w kilku, znajomi startują w różnych maratonach i tego wymagania nie ma:). W których jest to wymagane? Serio, z nazwy, bo nie chciałabym sie kiedyś nieprzyjemnie zdziwić.

PostZamieszczono: 18 lut 2013, 19:38 

Poczytałem kilka regulaminów dużych imprez sportowo-rowerowych.
Okazuje się że badania prawie zawsze dotyczą jedynie osób niepełnoletnich.
Zatem, naszym 17latkom zalecam zaplanowanie sobie teraz, gdzie chcą startować w roku 2013 i jaki organizator od nich może zażądać takich badań. Należy czytać uważnie regulaminy imprez.

PostZamieszczono: 18 lut 2013, 19:41 

Mam badania, nie startuję :) Chyba że coś typu kaszebe, żuławy jak rok temu.

PostZamieszczono: 18 lut 2013, 19:57 

Ano widzisz, stąd pewnie mi się nawet w oczy nie rzuciło :). N.b., akurat ja w tym roku też planuję Kaszebe, po raz pierwszy, na jakim dystansie chcesz Przemek startować? Te 225?

PostZamieszczono: 18 lut 2013, 20:35 

Jesli pojade, to tylko dlugi.

PostZamieszczono: 18 lut 2013, 21:12 
Administrator

Wygooglowalem sanacje. Cos w stylu 'wyleczenie wszystkich chorych zebow'. W srode mam ostatnia wizyte i leczenie kanalowe drugiego zeba mam z glowy, co oznacza ze to koniec przygod ze stomatologiem na jakis czas ;)

Co do Kaszebe to tez planuje jechac ;)

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 22:20 

Kolejny temat na daleki wyjazd zagraniczny w góry, to osoby ze słabszym wzrokiem.
Mój wymóg jest dokładnie taki jak w prawie drogowym niemieckim: masz okulary, to musisz mieć zapasowe.
Zatem albo zapasowe okulary (mogą być jako okulary rowerowe czyli soczewki wewnętrzne z dioptriami),
albo szkła kontaktowe.

Apeluję do osób niewyraźnie widzących (chodzi o takich rowerzystów, co mają małą wadę wzroku i na co dzień nie noszą okularów wcale, bo zapominają lub "wstydzą się" itp.) ,
aby do wakacji nie ryzykowały i uporządkowały sprawy zdrowia swoich oczu!
Jak ktoś taki pojedzie szybko z górki wśród kamieni różnej wielkości, to strach pomyśleć...
W górach takie osoby powinny mieć okulary.
Poprzez lenistwo i lekceważenie takiej sprawy można się nieźle poharatać!!!

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 22:45 

dziś pierwszy kwietnia? okulary to nie jest mały koszt... może jeszcze rezonans magnetyczny i laparoskopia zwiadowcza? Więcej wydamy na badania itp niż na wyjazd...

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 22:48 
Administrator

Marek ma racje w tym temacie mimo wszystko. Mi jak lzy naleca do oczu, to wtedy czuje sie jakbym jechal na wpol slepy i troche sie boje.

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 22:49 
Awatar użytkownika

Panie Marku. wylatuje Pan co chwile z nowymi badaniami. Mikołaj mówi dobrze. może powinniśmy od razu iść na cały kompletny zestaw badań sportowych jak Maja lub jakiś inny sportowiec?

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 22:51 

Co jak co ale ja na pewno nie dostanę pieniędzy na kolejne okulary, te kosztowały ponad 800zł.

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 22:51 
Administrator

De facto, to on odpowiada za was i to on bedzie miec nieprzyjemnosci jak sie cos wam stanie. Co innego gdy juz bedziecie mieli ukonczone 18 lat.

Z drugiej strony drugie okulary za 800 zl to dla Ciebie Mikolaju jest na pewno wydatek nie do przeskoczenia, wiec trzeba dosc do consensusu jakos.

Ostatnio zmieniony 24 lut 2013, 22:56 przez Warrior, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 22:55 
Awatar użytkownika

Darek, to co napisałeś to jazda bez okularów. to tak jakby jechać ścigaczem z kaskiem na crossa ( przetestowane, że przy ok 180 km wyrywa Ci go z głowy, wiatr łamie daszek, a ty pasek masz zacisniety na szyi jakbys sie właśnie wieszał) i okulary można kupić nawet zwykłe na miejscu, a wada wzroku to co innego, jednak nie każdego będzie stać na wyrobienie sobie drugiej pary.

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 22:58 
Administrator

Oskar, napisalem tak, bo to imituje przypadek jazdy przez osobe z wada wzroku bez okularow (bo upadly i sie zbily np.).

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 23:00 
Awatar użytkownika

Dobrze, ze ja nie mam problemów z wzrokiem. ale dla niektórych osób ta wycieczka zaczyna się robić naprawdę droga ;p

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 23:03 
Administrator

Ja mam maly problem ze wzrokiem, lecz nie przeszkadza mi on przy codziennych czynnosciach ;)

Z drugiej strony okulary i tak sobie kupie, bo firma mi je sfinansuje, wiec czemu nie ;D

PostZamieszczono: 24 lut 2013, 23:03 

ja podziękuję wtedy chyba za ten wyjazd, mama mnie prawie wyśmiała jak usłyszała ten pomysł. Poza tym szkła mam plastikowe które praktycznie nie pękają tylko się rysują. Ewentualnie powstaje lekkie pęknięcie przez które i tak całkiem okej widać.

PostZamieszczono: 25 lut 2013, 7:11 

Darek, sfinansują Ci też rowerowe okulary? Mam kupować soczewki bądz drugą pare okularów rowerowych na kilka dni?

PostZamieszczono: 25 lut 2013, 7:12 

Mikołaj, kup sobie szkła kontaktowe, o ile Twoja wada pozawala na ich noszenie. Użyjesz ich, jeśli jakimś cudem coś stanie się z okularami. Takie jednodniówki nie są zbyt drogie. W Tczewie sprzedają tylko całe wielkie paki, ale w Gdańsku można kupić je na paski.

Druga sprawa, że z tym wzrokiem nie ma co przesadzać. Ja mam niewielkie problemy z ostrością, brak widzenia obłocznego, co utrudnia ocenę odległości (nie pomagają na to żadne okulary) i jakoś w górach nie mam problemów. Jeśli ktoś bez okularów jest ślepy, wtedy faktyczne mamy problem.

Ale zniszczenie okularów, o ile się na nie nie wdepnie w glanach, bywa trudne.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.