forum.rowerowy.tczew.pl

Rowerzysto! Tu możesz się wypowiedzieć...
Dzisiaj jest 15 sie 2018, 2:56

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 28 lut 2013, 22:38 

http://www.pzkol.pl/komunikaty/msit_kol ... s3953.html

Diagnoza polskiego kolarstwa wyżej przedstawiona jest niezwykle trafie...
Ale dziwi mnie, czemu pani Mucha wierzy, że zmusi działaczy polskich związków sportowych do efektywnej pracy?

Obecne postkomunistyczne związki sportowe to czapka, w której można znaleźć przytulne zatrudnienie i niewiele robić.
Polski Związek Kolarski - to wg moich obserwacji organizacja zrzeszająca głównie sędziów kolarskich,
którzy jeżdżą na imprezy, aby popracować i zgarnąć prywatnie nieco grosza.
Nie chce im się koordynować imprez rowerowych (np. aby nie pokrywały się terminowo),
ani nawet występować z jakimś planem rozgrywek ligowych do organizatorów imprez, którzy prężnie działają.
Skutek jest taki, że finansowane są przez samorządy głównie sporty zorganizowane w ligi: piłka nożna, piłka siatkowa.
Nie spotkałem się z żadną inicjatywą z ich strony, aby wystąpili z jakimś pomysłem do takich organizacji jak my.
De facto należałoby stworzyć oddolną nową i całkiem inną organizację, która pełniłaby rolę koordynatora i regulatora spraw rowerowych. Ale to pieśń dalekiej przyszłości i być może ktoś to w końcu kiedyś zrobi (choć na pewno nie organizacja z Tczewa).

A kiedy chce się cokolwiek od nich, to... za każdą czynność każą sobie słono płacić, co zniechęca do współpracy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.