forum.rowerowy.tczew.pl

Rowerzysto! Tu możesz się wypowiedzieć...
Dzisiaj jest 25 lut 2018, 20:56

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 lis 2012, 17:04 

Dostałem dziś telefon od naczelnika Wydziału Rozwoju z zapytaniem, czy nasze stowarzyszenie by wydelegowało 2-3 młode osoby, które dałyby pokaz jak się korzysta z nowych wiat i stojaków rowerowych.
Instruktażowy film ma nakręcić redakcja Tcz.pl

Jako aktorów proponuję:
Miki + Oski.

PostZamieszczono: 05 lis 2012, 17:13 
Administrator

Oby nie ruszali za bardzo tymi stojakami, podobno bardzo latwo sie chwieja.. ;)

PostZamieszczono: 05 lis 2012, 17:27 
Awatar użytkownika

No ok, tylko w jakim terminie miałoby to się odbyć i jakie byłyby dokładnie nasze zadania, opowiedzieć o tym? czy tylko pokzać, czy jak?

PostZamieszczono: 05 lis 2012, 17:28 

Musimy dopracować koszulki bo będą się z nas śmiać na pudelku :lol:

PostZamieszczono: 05 lis 2012, 18:52 

jak pani redaktor nawiąże ze mną kontakt, to od razu dam jej namiary telefoniczne/e-mailowe na Was i sami się z nią umówicie. Oczywiście podpowiem, że jako uczniowie nie zawsze możecie odebrać telefon.

Wiatę musicie rozgryźć sami, bo nie korzystałem,
natomiast sztuka korzystania ze stojaka
powinna być prezentowana zgodnie z zasadami dobrej praktyki rowerowej.
http://www.miastadlarowerow.pl/index_po ... =9&limit=0

Bo jak komuś ukradną rowerek i powie "straciłem rower a wszystko zrobiłem wg filmu instruktażowego"
to będzie grubo... :?

Z tego wynika, że do celów pokazowych powinniście dysponować U-lokiem (który pożyczy Wam Przemo)
oraz łańcuchem - który udostępnię, a rower spiąć jako za oba tez urządzenia jednocześnie, pamiętając o kole tylnym + rama, oraz o kole przednim + rama.

Należy też pokazać zapięcia rowerowe typu linki - jako przykład negatywny.

PostZamieszczono: 05 lis 2012, 19:12 

Wg. mnie te wiaty są złe. ponieważ jeśli przypniemy rower w środku, to jak złodziej bd przecinał zabezpieczenia to nic nie widać. Ani kamery, ani piesi. Na dworcu pilnuje "Wielka Pani" więc nie zauważy złodzieja, a na nie zadaszonym tak i może wezwać policję.

PostZamieszczono: 05 lis 2012, 19:20 

Starczy kupić dobrą kłódkę z prostym bolcem i zamykać wiatę. Wątpię żeby nikt nie zauważył jak ktoś próbuje przeciąć coś takiego ;)

PostZamieszczono: 05 lis 2012, 19:38 

W środku zostawia się rower, a przypięciem zabezpiecza się drzwi, bardzo odbre rozwiązanie.
W środku w jednym boksie zmieszczą się 2 rowery! Wypróbowane i sprawdzone osobiście.
Jedna uwaga to to że naklejki ''parking rowerowy'' powinny być również z przodu boksów, a są tylko po bokach.

Ostatnio zmieniony 06 lis 2012, 0:11 przez wiechdo, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 05 lis 2012, 21:26 

Wiaty może są i potrzebne, ale zwyczajne stojaki są potrzebniejsze.
Gdyby miasto było nasycone stojakami, to wtedy można stawiać wiaty.
Nie pamiętam dokładnie ceny takiej wiaty, ale zapamiętałem jedynie, że "drogo".
Nie protestowałem przeciwko wiatom, bo urzędnicy byli nimi zachwyceni
i nie chciałem zmniejszać im tej radości. W sumie to była wspólna radość: w końcu coś drgnęło.
Im się podobały wiaty, a mi - stojaki. Razem coś w końcu osiągnęliśmy no i ku chwale miasta!
Być może wiaty odgrywają też jakąś rolę promocyjną w rodzaju:
"A u nas w Tczewie są nawet wiaty rowerowe!"

PostZamieszczono: 06 lis 2012, 0:14 

W czasie gdy byłem o godz. ok 20.00 przy dworcu, to tylko 2 boksy były wolne. Reszta była albo zamknięta na kółdki albo na zapięcia przy drzwiach, a w środku stały rowery.
Możnaby było wrzucić text i fotki na główną stronę www?
W końcu jesteśmy liderem w promowaniu spraw rowerowych w Tczewie.

PostZamieszczono: 06 lis 2012, 8:17 

Wieśku, ale o czym dokładnie chcesz napisać?
Czy tekst - jak korzysta się z wiat (instrukcja obsługi),
czy tekst o statystyce wykorzystania tczewskich wiat rowerowych w listopadzie?

PostZamieszczono: 06 lis 2012, 9:13 

Może fotorelacja (fotki z każdej strony, w środku, przy zamknięciach drzwi - tam gdzie rączka i skoble jako szczegół, fotkę regulaminu do czytania, fotki lokalizacji z daleka - przy dworcu, przy urzędzie miasta, przy łazienkach na starym mieście) i w krótkie opisy, ja nie dam rady wybrać się w tygodniu za widnego (praca), żeby porobić dobre fotki. Musimy być szybsi niż TCZ.PL.

PostZamieszczono: 06 lis 2012, 9:39 

Warrior pisze:
Oby nie ruszali za bardzo tymi stojakami, podobno bardzo latwo sie chwieja.. ;)

Zainspirowany przez Darka - potrząsnąłem ostatnio takim stojakiem i faktycznie wydał mi się mało stabilny.
Przy najbliższej okazji będę namawiał Prezydenta do przeprowadzenia oficjalnego testu polegającego na dokonaniu próby wytrzymałościowej stojaka przez takie jego przechylanie aż do ew. jego wyrwania lub złamania.
Muszę poszperać, czy wymyślono jakieś normy i metodologię na dokonanie prób wytrzymałościowych stojaków rowerowych.
Taka wiedza nam się przyda, aby w Tczewie nie działo się tak jak w Olsztynie
http://olsztyn.wm.pl/71309,Stojaki-dlug ... staly.html

Sądzę, że dwie osoby wyrwą taki stojak, ale czy jedna osoba da radę?
Wydaje mi się, że stojak jest dobry, jeżeli wytrzyma atak siłowy minimum jednej dorosłej i wysportowanej osoby.
Jeżeli przekonam prezydenta, że warto zaryzykować z jednym stojakiem,
to wtedy Darkowi zaproponuję taki pojedynek. A może Karolowi? :D

PostZamieszczono: 06 lis 2012, 13:36 

Na mój list w sprawie jak przeprowadzić test wytrzymałości stojaka rowerowego
odpisał w imieniu "Miasta dla Rowerów" - Rafał Muszczynko.

Oto pełny tekst:
"Jak będziesz wjeżdżał w stojak autem od boku, bo np chcesz zaparkować to każdy stojak się podda - nie ma co badać. Możesz wsadzić rurę o większym przekroju (musiałby być naprawdę duży ten przekrój), ale wtedy trudniej będzie zapiąć u-lockiem, o ile w ogóle się uda. Dlatego to nie ma sensu.

Jest prosty sposób co zrobić, by żaden złomiarz i kierowca nie próbował stojaka zgiąć lub wyrwać - wystarczy wypełnić rurę betonem, zaczekać aż zaschnie sobie w środku i dopiero zamontować ;-) Tanie, proste, a stojak będzie nie do ruszenia. Bo sama stal to zawsze się podda, co dobrze widać po słupkach przeciw parkowaniu."

PostZamieszczono: 06 lis 2012, 13:45 

wiechdo pisze:
Może fotorelacja (fotki z każdej strony, w środku, przy zamknięciach drzwi - tam gdzie rączka i skoble jako szczegół, fotkę regulaminu do czytania, fotki lokalizacji z daleka - przy dworcu, przy urzędzie miasta, przy łazienkach na starym mieście) i w krótkie opisy, ja nie dam rady wybrać się w tygodniu za widnego (praca), żeby porobić dobre fotki. Musimy być szybsi niż TCZ.PL.

1) Jak już, to powinna się tym zająć osoba, która ma dobry aparat i umie robić fotki.
Myślę, że BB mógłby się tym zająć (o ile poprze pomysł zrobienia takiego foto story jako instruktaż, a przy okazji pochwalić się swoim city-bikem), a jeśli BB miałby z tym jakiś kłopot, to proponowałbym Mikołaja, ew. Adama. A może zgłosi się ktoś jeszcze inny? Zresztą niech oni sami się teraz wypowiedzą :)

2) Nie ścigamy się medialnie z Tcz.pl - nie widzę w nich konkurencji. Nie zawsze piszemy o tych samych sprawach. Oni są od informowania każdego, a my od informacji bardziej pogłębionej i wyspecjalizowanej.
Trochę szkoda, że nie ma drugiego podobnego klubu do naszego, bo byłby jakiś punkt odniesienia.
Byłoby z kim rywalizować i współpracować :)
60.000 miasto i tylko jedna organizacja z osobowością prawną, to jakoś ubogo...
A tak, aby porwać się na duże imprezy, to musimy zawierać zaskakujące sojusze, aczkolwiek na pewno wzbogacają one nasz punkt widzenia i poszerzają nas programowo (np. udział 3 rowerzystów w kursie ratowników WOPR).

Ostatnio zmieniony 06 lis 2012, 14:21 przez Marek, łącznie zmieniany 2 razy

PostZamieszczono: 06 lis 2012, 13:46 

Rura o większym przekroju jest zbędna jeśli sam stojak przymocowany jest cienkimi prętami.

PostZamieszczono: 06 lis 2012, 14:13 
Administrator

Zgadzam sie z Mikolajem, trzeba polepszyc zamocowanie gruntowe tych stojakow jezeli sie chwieja, bo to ze rura zostanie wypelniona betonem niewiele da..

PostZamieszczono: 15 paź 2013, 11:25 
Awatar użytkownika

Witam Was serdecznie,
Jestem nowym na tym forum.
Piszę z zapytaniem dotyczącym funkcjonowania wiat rowerowych, takich jak przy dworcu kolejowym w Tczewie. Dotarłem do regulaminu, w którym stoi, ze po 48 godzinach rower może być z wiaty usunięty. Tak się składa, że wyjeżdżam na 3 dni. (czyli więcej, niż regulaminowe 48). Problem w tym, że wrócę nocnym pociągiem. Wsiąść na rower i dojechać do domu - była by bajka. Pytanie - czy rzeczywiście zarządca opróżnia boksy równo po 48 godzinach? Macie z tym jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam,
Sz.

PostZamieszczono: 15 paź 2013, 12:19 

Zarządca ma pełne prawo opróżnić boksy po 48h i w pełni popieram takie działania. Wiaty powstały głównie dla ludzi regularnie dojeżdżających do szkoły/pracy. Przez te 3 dni boks może przydać się komuś kto będzie z niego korzystać regularnie zamiast być zablokowanym ;) Inną sprawą jest to, że nie ryzykowałbym zostawiania roweru w wiacie na noc ;)

PostZamieszczono: 17 paź 2013, 8:18 

Zarządca może tak zrobić, ale brakuje monitoringu, aby faktycznie to wyegzekwować.
Musiałaby być kamera właściciela wiaty (UM) w każdym boksie, którą przecież zainteresowany przetrzymywaniem roweru mógłby łatwo zniszczyć.
Zajęcie boksu na trzy dni to niepewne działanie. Wiat na PKP jest za mało i ludzie pilnie codziennie oglądają, co się dzieje w poszczególnych boksach. Zawsze istnieje ryzyko, że ktoś może donieść, iż box został zawłaszczony, co oznacza kłopoty dla rowerzysty. Być może skończy się to upomnieniem, a może mandatem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.