forum.rowerowy.tczew.pl

Rowerzysto! Tu możesz się wypowiedzieć...
Dzisiaj jest 15 sie 2018, 2:56

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 kwie 2013, 14:40 
Awatar użytkownika

http://rowerowy.tczew.pl/?p=2923

Ostatnio mój rowerowy warsztat wzbogacił się o myjkę ultradźwiękową. Przyznam, że głównym powodem zakupu było moje umiłowanie do czystego łańcucha rowerowego. Męczyło mnie już „szejkowanie” go w cuchnącej benzynie ekstrakcyjnej, rozpuszczalniku, itp. Poza tym kilka dni temu na stronie pinkbike ukazał się artykuł: To the Point: Chain Lube. Przedstawiciel firmy Dumonde Tech, produkującej m.in. rowerowe smary i oleje, na pytanie jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie łańcucha odpowiedział: myjka ultradźwiękowa. Postanowiłem zatem sprawdzić jak wygląda to w praktyce i zaopatrzyłem się w model CD-2800.

Obrazek

Myjkę kupiłem na allegro od użytkownika astronik2000 za 109zł. Owszem, inni użytkownicy mają ten sam model trochę taniej, ale oferują go z nieznanego źródła, w opakowaniu zastępczym oraz z gwarancją na niepokojąco krótki okres, np. 3 miesięcy. Firma Astronik2000, która ma także swoją stronę internetową, oferuje produkt nowy, z 2-letnią gwarancją! Wychodzę z założenia, że lepiej zapłacić kilka zł więcej i mieć spokój. Kupiłem u nich także koncentrat do myjek ultradźwiękowych. Wszystko przyszło na następny dzień, profesjonalnie zabezpieczone!!! W kartonie załączona była faktura, karta gwarancyjna [2 lata] oraz instrukcje: po angielsku i po polsku.

Obrazek

Co do samego urządzenia; wygląda ono bardzo estetycznie i profesjonalnie. Wanienka wykonana jest ze stali nierdzewnej i jest podświetlona niebieską diodą. Wanienka jest dodatkowo dobrze izolowana, niczym termos, co powoduje, że gorąca woda nie wystygnie zbyt szybko, nawet jeśli pozostawimy ją w urządzeniu na godzinę lub dwie. W zestawie znajduje się plastikowy koszyk i wypukła wkładka na biżuterię. Nota bene, niektórzy nieuczciwi sprzedawcy na allegro twierdzą, że dodają te dwa elementy gratis.

Obrazek

Po rozpakowaniu urządzenia, postanowiłem przetestować jak to działa. Wrzuciłem najbrudniejszy łańcuch, jaki miałem w domu [trafiło na ten z szosówki], wlałem ciepłej wody, dodałem trochę koncentratu i włączyłem myjkę. Dodam, że myjka wyłącza się automatycznie po 3 min. Cykl ten oczywiście można powtarzać do woli. Już po pierwszym czyszczeniu woda zrobiła się na tyle brudna, że nie było widać łańcucha. Pomyślałem: działa. Włączyłem jeszcze kilka cykli, wylałem wodę, wypłukałem łańcuch pod kranem i byłem mile zaskoczony: łańcuch był całkowicie czysty! Nic dodać, nic ująć: doskonały zakup. Szczerze polecam wszystkim maniakom czystości lub tym, którzy nie lubią babrać się w benzynie albo używać szczotki.

PostZamieszczono: 04 kwie 2013, 15:38 

Bravo BB, ale dopisz co dalej: podejrzewam, że łańcuch potem suszysz (suszarką?) i oliwisz (przez namaczanie/kropelkowanie?). Namaczanie wychodziłoby potencjalnie drogo, ale... przy tak idealnie czystym łańcuchu, może ma to sens (przy kilku rowerach i częstym powtarzaniu tej operacji).

Jak do tej pory nie czyściłem łańcucha wodą, o ile nie było to przy okazji generalnego mycia z węża całego roweru, bardzo ubłoconego.

Napisz też ile minut trwa cała operacja: łańcuch obłocony - start: zdejmowanie, mycie, suszenie, nawilżanie i założenie jako gotowego do jazdy.

To oczywiście skrót myślowy, bo wiadomo, że po tak wymytym łańcuchu, trzeba jeszcze przeczyścić zębatki, to też swoje trwa.

PostZamieszczono: 04 kwie 2013, 16:06 

Chciałbym zobaczyć kasetę po takim czyszczeniu :D :D

PostZamieszczono: 04 kwie 2013, 16:45 

Bardzo fajny sprzęcik, a w dodatku nie drogi, oszczędzasz czas.
Pewnie po jakimś czasie zwraca się koszt zakupu, no chyba że ten koncentrat jest strasznie drogi?

PostZamieszczono: 08 kwie 2013, 12:13 
Administrator

Mikołaj pisze:
Chciałbym zobaczyć kasetę po takim czyszczeniu :D :D

Proszę bardzo: https://plus.google.com/photos/11675544 ... 9468791905
Całość myta w izopropanolu przez godzinę w temperaturze 80 stopni. Po wyjęciu przetarte suchą szmateczką. Kaseta jak nowa, łańcuch też jest czysty - widoczne niedoskonałości to po prostu korozja.

PostZamieszczono: 08 kwie 2013, 12:38 

:shock:

PostZamieszczono: 08 kwie 2013, 17:48 

wsadze do zmywarki :lol: :lol: :lol:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.