forum.rowerowy.tczew.pl

Rowerzysto! Tu możesz się wypowiedzieć...
Dzisiaj jest 15 sie 2018, 2:56

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 06 paź 2013, 14:14 
Awatar użytkownika

Ostatnio zamontowałem błotnik MudGuard zaprojektowany przez mojego kolegę Łukasza z firmy HCC Components [projekt w postaci pliku PDF można pobrać TUTAJ]. Zastąpił on moją letnią wersję mikro-błotniczka. Błotnik wykonany jest z arkusza czarnego polipropylenu grubości 1mm. Wystarczy wyciąć go wg załączonego szablonu, zrobić otwory na zipy, np. rozgrzanym drutem lub śrubokrętem i gotowe! Przed montażem podgrzałem błotnik nad palnikiem [gazowym] w kuchni i nadałem mu odpowiedni kształt. Nie jest to konieczne, ale po takim zabiegu błotnik doskonale dopasowuje się kształtem do amortyzatora. Dodatkowo w miejscach styku błotnika z amortyzatorem oraz pod zipy okalające dolne golenie widelca nakleiłem folię ochronną [Bike Protection]. Skutecznie chroni to lakier przed zarysowaniem ale też zapobiega przesuwaniu się zipów, które wgryzają się w miękką folię i pozostają w jednym miejscu. Kiedy na wiosnę/lato ściągniemy błotnik, nasz amortyzator nie będzie porysowany i obtarty. Oczywiście łatwiej też jest sprzedać widelec, który wygląda jak nowy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postanowiłem też wykonać sobie nowy, troszkę mniejszy błotniczek tylny, bo poprzedni trochę się sponiewierał na zawodach Enduro w Mieroszowie - miejscami było stromo :)

Obrazek

PostZamieszczono: 06 paź 2013, 17:02 
Awatar użytkownika

Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem czegoś takiego ;) fajny patencik, ale na ile użyteczny?

PostZamieszczono: 06 paź 2013, 18:01 
Awatar użytkownika

oskar9595 pisze:
Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem czegoś takiego ;) fajny patencik, ale na ile użyteczny?

Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać: zrób, zainstaluj i sprawdź sam...
Skoro zawodnicy Pucharu Świata stosują go w swoich rowerach, coś musi być na rzeczy.
Dla mnie wielkim plusem jest ochrona uszczelek kurzowych przed nadmiarem brudu, poza tym mniej piasku i błota ląduje na mojej twarzy ;)

PostZamieszczono: 06 paź 2013, 18:30 

Oskar to zależy jaki chcesz uzyskać efekt. Jak ktoś chce być czysty jadąc do szkoły/pracy to raczej się nie sprawdzi :D No ale jak chcesz tylko uniknąć maseczki błotnej to jest świetny :) Sam mam sks shockblade i to jest zdecydowanie za wielkie i za brzydkie żeby z tym jeździć. No ale wtedy o tym nie myślałem ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.