forum.rowerowy.tczew.pl

Rowerzysto! Tu możesz się wypowiedzieć...
Dzisiaj jest 19 sie 2018, 0:41

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 gru 2012, 11:41 

Temat ten pojawiał się kilka razy w różnych rozmowach między klubowiczami.

Faktem jest, że na grupowych wyjazdach 1 apteczka o zweryfikowanym i przemyślanym przez nas składzie, powinna się znajdować.
Ostatnio na Warmiaku mieliśmy moją prywatną apteczkę samochodową, którą woziłem też na świetliki.

Myślę, że skład klubowej apteczki kolarskiej na sezon 2013 i dalsze, można oprzeć na bazie apteczki samochodowej.

Znalazłem też artykuł na ten temat:
http://www.mtbnews.pl/content/view/376/40/

A przy okazji - tczewski WOPR dysponuje specjalistyczną apteczką do pierwszej pomocy o wartości kilku tysięcy złotych!

PostZamieszczono: 13 gru 2012, 21:09 

Myślę, że proponowana apteczka jest całkiem niezła. Powiem szczerze, że zwłaszcza kwestia środków na biegunkę jest ważna. Kiedy jemy czasem po drodze co popadnie i jednocześnie narażamy organizm na duży wysiłek, różne kwiatki mogą mieć miejsce. Z prawie wszystkim da się jechać, z tym nie.

Inna sprawa to środki przeciwbólowe. Nie chciałabym tu wyjść na lekomankę-narkomankę, ale przyznam, że w swoim czasie po zabiegach moich i babci spore dawki leków przeciwbólowych na receptę. Warto mieć takie, jeśli ma się skłonności do kontuzji, które zaczynają się odzywać w najmniej odpowiednich momentach. Oczywiście kiedy zaczyna boleć tak, że człowiek ledwo kręci, najlepiej zaprzestać jazdy. Ale nie zawsze mamy ten luksus. Przeciwbólowe środki typu Ketonal, czy Zaldiar (zwłaszcza ten ostatni) potrafią uśmierzyć spory ból. Taki, z którym leki ogólnie dostępne sobie nie radzą.

Tylko tu musimy pamiętać, aby zażywać je dokładnie tak, jak zaleca ulotka. W przeciwnym razie możemy się zdziwić (coś wiem o tym, bo w swoim czasie przez pomyłkę zażyłam sporo za dużo tego drugiego i wylądowałam na EKG w szpitalu).

Inna sprawa - dość fajny środek to Tribiotic - maść antybakteryjna. Kiedy wpadniemy w lesie w np. w sidła (oj, zdarzyło mi się), często nieźle się potniemy. Zwykłe odkażenie nie daje często rady. Z Tribioticiem goi się szybciej.

Jeżeli z kolei jesteśmy nadwrażliwi na jad pokrzyw, warto wozić ze sobą Panthenol w sprayu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.